..: Továrna na absolutno :.. KČNTNŽ - 12. kapitola - Továrna na absolutno
Kategorie: Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou

KČNTNŽ - 12. kapitola

Předně se omlouvám za tak dlouhou odmlku. Byly to fakt šílené dva měsíce, bez počítace, pak dovolená, pak zranění ruky. Stále nejsem moc schopná psát delší texty, tak vám přidávám aspoň tohle. Snad stále ještě někdo čeká na pokračování ;).

Název povídky: Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou
Fandom: Sherlock BBC
Rubrika: Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou
Postavy: Sherlock Holmes, John Watson, Irene Adlerová, Mycroft Holmes
Pár: John/Sherlock
Žánr: slash, romantika, komedie
Námět: Série krátkých na sebe navazujících kapitol, které zpracovávají témata z Patoložčiny VÝZVY.
Slova autorky: Vzala jsem si na paškál téma žárlivosti a rivality. Aneb kdo s koho.
Téma: „Už tak mám den blbec a teď ještě natrefím na tebe!"

P.S. Tato pseudopovídka je v podstatě už dopsaná, upravím ještě pár věcí a jako obvykle dostanete zase kapitolu každý den.

 

 

 

„Už tak mám den blbec a teď ještě natrefím na tebe!"

 

Zrak obou mužů spočine na příchozích. V lasturovitém odlesku detektivových očí se zří hmatatelná agrese, přičemž v tom temně modrém páru je znát spíše frustrace. Za předpokladu, že to není tatáž, která se tam drží už druhý den. U Johna Watsona se to dá těžko poznat.

Irene Adlerová se usmívá způsobem, který vysloveně dráždí a provokuje a Johna napadne, že jestli se usměje ještě víc, rozšklebí se jí hlava ve dví. A proti tomu by vyloženě neprotestoval, i když je doktor.

Proti tomu vysoká postava v trojdílném šedém na míru šitém obleku vysoké kvality, se opírá o černý deštník.
Mycroft Holmes.

Pokud existuje na světě jen jediný člověk, kterého si zrovna teď a tady John nepředstavuje přítomného, je to právě on.

Ale on si tady stojí a usmívá se podobným způsobem jako domina, kterou má zavěšenou o volnou paži. Ve výrazech obou narušitelů je vidět jakási zlotřilost a John v hlavě sumíruje, co mají ti dva za lubem. Podle výrazu v Sherlockových rysech tak nějak i pochopí, že až takto daleko jeho plán o sehrání rolí v tomto malém varieté nesahal. Takže tady máme jednu vedlejší roli navíc v neočekávaném zvratu plánovaného scénáře.

 

Už tak mám den blbec, Mycrofte, a teď ještě natrefím na tebe?

Pomyslí si John nakvašeně, a když se na něj Sherlock spiklenecky usměje, uvědomí si, že to jaksi řekl nahlas. Čert to vem, je to pravda.

 

„Taky tě rád vidím, Johne, vidím, že si spolu užíváte zdejší okolí. Je to tak… Erudovaný koníček, že ano.“

„Co tady chceš, Mycrofte! Nevšiml jsem si, že by tady někdo během posledních dvou dní vyvolával války nebo že by probíhala mezinárodní konference o importu plněných koblih, doprava se zdála v pořádku,“ spustí mladší Holmes jedovatě, jeho tón je jasně zbarvený nechutí, že zrovna jeho starší bratr narušil tak křehkou chvilku! Nebo možná proto, že mu narušil celý plán a tak nějak ho převezl.

 

Podívá se na Adlerovou, které blýská nadšením v očích, a pak na způsob, jakým se dotýká Mycrofta kožené tváře a něco mu dochází, zatímco John v bezbřehé naivitě dál tápe, co Sherlocka tolik rozrušilo, že se začíná tvářit jako by mu někdo před očima právě vyřešil spletitou trojitou vraždu.
Pak detektiv s neobvykle zbarveným hlasem praví: „To nemyslíte vážně, ne, tohle ne, to prostě odmítám.“

 

John na všechny hledí přesně jako ta laň chycená o půlnoci před září reflektorů projíždějícího auta, když se Adlerová vilně ošije a rudými nehty skoro až láskyplně pohladí politikovu do obleku oděnou paži jako by to byl drahocenný nástroj.

Mycroft na jeho reakci odpoví pouze potměšilým výrazem, který ani nenese stopy úsměvu, jako vždy se tváří arogantně, ale Ta Žena si neodpustí těch pár slov.

„Někomu přeci musím být vděčná za záchranu života.“

Slovutný konzultant otevře pohoršeně rty: „To já jsem vám zachránil život.“

Ta Žena se podívá na Mycrofta a lehce se k němu přivine jako psí víno, což indikuje už jasné uspořádání věcí, které začíná chápat i John a jeho idiotský výraz se ještě víc prohloubí. Tentokrát z jiného důvodu.

U všech svatejch, Mycroft a Adlerová? Svět se v prdel obracel. Kde se na tuhle frašku hrabe Shakespeare.

Ale to znamená, že ta ženská nikdy neměla opravdu zájem o Sherlocka Holmese a že z něj dělala blbce s jasným záměrem, nejen kvůli pobavení. A pravděpodobně v tom sehrál roli i pan Britská vláda.

 

Po chvíli se z rudých rtů svůdnice ozve prosté: „A on mi dal nový.“

„Vy jste mě podvedla, slečno Adlerová,“ pronese Sherlock napůl pohoršeně a napůl pobaveně. Dávno ví, že ta ženská má něco do sebe a proto s ní udržuje kontakt, i když se to Johnovi nelíbí.

„Nebuďte tak dramatický, pane Holmesi. Udělala jsem přeci přesně to, co jste očekával. Možná jen něco navíc.“

 

K naprostému překvapení všech se Sherlock jednoduše rozchechtá.

A v nestřežené chvíli, kdy se John snaží pochopit, proč je to vlastně celé tak zábavné, ho ten chlap zkrátka chytne, otočí k sobě a konečně políbí.

Před Tou Ženou a před Mycroftem, jako by to byla naprosto běžná věc.


Vydáno: 2.8.2019 15:27 | 
Přečteno: 374x | 
Autor: Blanch
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, ... odpovědět
avatar
Souhlasím, ten konec je peckový! 5
Včera, když jsem se konečně dostala do mailu a našla tam tohle, jsem musela jen zmučeně zamumlat, že to nestihnu přečíst, protože jsem šla do divadla!
Těším se na další a další a další! :)
icon odpověděl(a)
Blanch
Už jich moc dalších nebude, končím u 15 :D
, - odpovědět
avatar
Ten konec parádní. 3
icon odpověděl(a)
Blanch
Díky :D

Pevně doufám, že další díl se vám bude líbit. Snad to skoro i očekávám, protože... No konečně :D, jako čtenář bych skákala do stropu... oooh, no spoilers! :D

Takže prostě... díky :D


Nejnovější komentáře
10. J jako Jistota - Jsem rá... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 14.4.2021 23:48
10. J jako Jistota - I když ... Zaslal/a: Geri  •  Čas: 9.4.2021 15:05
10. J jako Jistota - Draco t... Zaslal/a: Karin  •  Čas: 5.4.2021 22:07
10. J jako Jistota - No to s... Zaslal/a: vrxx  •  Čas: 4.4.2021 11:00
9. I jako In omnia paratus - Tak sch... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 4.4.2021 0:50
9. I jako In omnia paratus - Snape j... Zaslal/a: Mirek  •  Čas: 30.3.2021 23:16

Více komentářů...Statistiky se započítávají zhruba od roku 2009.Pokud chcete, aby vám chodily novinky webu na e-mail, přihlašte se k odběru!
Stačí zadat pouze adresu.


Jméno
Text
my chceme Pretty woman, prosím prosím
Ahoj, kdy zase bude novy dil Pretty woman?
icon Pardon, ja opravdu netouzim po tom, aby to nekdo cetl v tyhle forme :)
No taaak, to mi nemůžeš udělat :( Zbývá mi pár kapitol :(
Já si před chvílí říkala že jsi to nejspíš smazala, protože mi to nešlo zobrazit...
icon No, ono to tam hlavne cele neni, ja to tusim skryla, aby to nikdo necetl :D
Nejde o nic, co by bylo nesnesitelné nebo iritující. Takže pohoda :) :D
icon Ten blogovy nedoporucuji cist, je tam hromada chyb, silena stylistika :D, ale chapu, ze clovek to skrze zvedavost kolikrat ignoruje.
Tak jsem hledala hlouběji a našla tvůj blog, kde to všechno máš. Opravdu moc děkuji za kvalitně propracovaný příběh.
To naprosto chápu. Navíc, nemohla jsem kvůli tomu spát, protože jsem byla hrozně zvědavá...
icon se vratim za tyden z dovolene. Takze proto dokoncena, ale trinactkou to nekonci.
icon Linn: i kdyz ti to ukouslo konec komentare, chapu, kam smerujes. PW je povidka, co jsem dopsala pred lety, ma 68 kapitol. Nevlozila jsem vsechny, protoze jsem se rozhodla udelat korekturu a beta-read. Mam v planu denne vlozit aspon jeden dil, jakmile s...
icon Domco, Emalion, Ginger: mockrat dekuji. Ruby: jeste nevim, WP pro me neni stezejni a beru ho spis jako ulet.
Zdravím. Měla bych dotaz, který se týká tvého příběhu "Pretty Woman". Když jsem ji četla na Wattpadu, úplně mi vyrazila dech... Ale, jelikož mi přišla nedokončená, podívala jsem se na tvoje stránky, jestli tady je příběh dokončený. U statusu je přímo n...
Muzu se zeptat? Pridas vsechny povidky i na wattpad? Divala jsem se, ze tu mas i nejake, co jsem jeste necetla a na wp si je muzu pridat do knihovny. Diky za odpoved. Mej se krasne.
patříš mezi moje oblíbené autory !
Ahojky. Našla jsem tě přes wattpad a musim řict že to tu máš moc hezke a vidim že i hodně povidek co jsem nečetla. Jinak moc hezky píšeš ! Je vidět že už máš něco za sebou. Doufám, že toho ještě hodně napíšeš. Ještě jsem nečetla všechno, ale už teď
Taky nestačim koukat. Fakt moc hezke to tu máš. Hlavně povídky.
<3 uzasny web
n
icon nakopnou a motivují ;)
icon psát, že nevím, kde začít :D, takže nechci nic konkrétního slibovat. Něco brzy přibude, ale co mi zrovna trkne do oka, to je druhá věc... Ještě jednou díky za to, že jsi trpělivý. Jsem ráda, žes dal vědět, i když nepíše komentáře, autora takové vzkazy ...
icon Zdravím, Davide, děkuji ti za milá slova a trochu té motivace :), poslušně hlásím, že PC je v pořádku a připraven ke spolupráci, a já se zrovna vrátila z dvoutýdenní dovolené a třeasu se na to, až zase sednu k wordu, ale je toho tolik, co bych chtěla p...
Moc komentare nepisu, protoze sem bohuzel liny, ale chci abys vedela, ze sem chodim skoro denne, abych se presvedcil jestli prece jen nahodou neni neco noveho. Drzim palce! Ses fakt skvela!
Vim, ze si mela nejake potize, Blanch. Ale muzu sezeptat, jak natom ted jsi? Dockame se brzy nejakych kapitol? Strasnese tesim naPavouci sit i na Status Quo! Nechci vubec na tebe tlacit, jen me to zajima, protoze jsem nateseny! Pises skvele. Moc koment...
icon Uhm, snad co nejdrive. Potrebuji dodelat jeden vetsi projekt, a pak uz konecne bude vic prilezitosti a casu :)
Kdy bude zase Pavouci sit?
icon Hodila jsem pro všechny případy do sekce HP kapitolovek text s odkazy, najdeš to případně tam ;)
icon na ty povídky, které jsou teda ale v hrozné podobě a neopravené tak, jak byly před lety. A nejde tam přidávat komentáře.
icon Pokud myslíš v sekci tvorby HP, tak ty, které nejsou žlutě, nemají odkaz (záměrně), nejsou tady ještě vložené. Pracuji na jejich korektuře. Ale když si najedeš do sekce PROFILY, najdeš tam odkaz na můj starý blog nebo slash web, jsou tam staré odkazy n...
Máš tam některé povídky dopsané ale nemůžu se na ně dostat.
icon Davide: diky moc za podporu ;), Drarry psat urcite budu, je to moje srdcovka a jsem rada, ze se libi.
icon Keiji: No, aktivne se moc rict neda no :D, ale tak ja jsem par let mela pauzu taky, psala spis pro sebe, jen mi to webovani a vykecavani proste chybelo :). Jako tytam jsou ty stary casy, kdy to slo vsechno snaz, ted je to narocnejsi :). Davide: diky mo...
*v hlavě rodí dál. (Nevím, jestli se ten zbytek věty umazal, nebo je to někde schované :D)
Máš můj obrovský obdiv, že stále dokážeš aktivně (ať už si pod tímto slovem člověk představí cokoliv :D) psát. Mně i dalším lidem, které znám a psali často a bavilo je to, se to nějak bloklo a je dost těžké ty ledy prolomit, i když příběhy se v hlavě r...
Hojda. Jsem nadsenej, ze ses vratila, Blanch. Doufam, ze budes zas psat drarry jak driv. Ctu tu novou povidku a vypada bezva. Tesim se na dalsi. Vzdycky jsem mel rad tvoje povidky!
icon Tak já jsem tu měla Harryho Pottera a ani o tom nevím...
Harry Potter
icon Abych tě svou "přehnanou" aktivitou nezklamala :D, ale díky. Budu se snažit.
Skoro neverim svym ocim! Blanch je zpatky?! Blanch je zpatky! Budu se tesit, co vymyslis. Prectu si vsecko!
icon Prosím, pokud máte na mě nějakou prosbu nebo žádost, vkládejte komentáře spíš do Knihy. Kecálek slouží spíš k ptákovinám ;)
Design vytvořila Blanch © 2002 - 2020