..: Továrna na absolutno :.. 2. kapitola - Bystrozor Potter - Továrna na absolutno
Kategorie: Pravdivé lži

2. kapitola - Bystrozor Potter

Fandom: Harry Potter
Rubrika: Pravdivé lži
Námět: Život po Azkabanu není žádný med. O tom ví svoje i Lucius Malfoy, vyvrhel společnosti a stigmatizovaný smrtijed. Je třeba každý den přinášet oběti, aby si usnadnil vlastní existenci. A i kdyby jeho život visel na vlásku, nikdo by mu nepomohl. Proto mu nezbývá nic jiného, než spolknout hrdost a oslovit Harryho Pottera, když taková situace nastane. Potter je totiž nejspíš jediný, kdo se k němu neotočí zády.
Postavy: Harry Potter, Lucius Malfoy, Narcissa Malfoy, Draco Malfoy, Kingley Pastorek, OC aj.
Páry: Harry Potter/Lucius Malfoy
Žánr: slash, pwp, smut, drama, detektivní, angst, darkfic, depresivní, romantika
Omezení: 18+

 

 

 

Sehnat vytíženého a všemi milovaného Chlapce, který přežil, se zdálo poněkud složitější, než by bylo Luciusovi milé. Ale vlastně to nebylo takové překvapení, když se z toho kluka ze dne na den stal národní hrdina. Ani by se nedivil, kdyby se na galeonech razily nové pečetě s jeho profilem, ale zatím to zřejmě nikoho nenapadlo.


Potter po válce svůj život zasvětil práci, zejména v terénu. Vybudoval si pověst nelítostného bystrozora, kterému nechtěl nikdo zkřížit cestu. A podle získaných informací všechny ty historky, které se nahodile šířily Azkabanem, se potvrdily. Harry Potter s malou pomocí několika pozůstalých členů Fénixova řádu během svého dalšího studia stačil pochytat všechny zbývající smrtijedy. Všechny, jež unikli po válce spravedlnosti. Do jednoho a bez milosti.


Lucius musel uznat, že to na něj udělalo nemalý dojem. Mladý Nebelvír vždycky působil jako naivní děcko toužící po uznání, které potřebuje držet za ručičku, aby se mu vůbec něco povedlo. Důvěřivý Brumbálův pěšec. Zmanipulovaný do role, která mu věštbou byla předurčena. Zahrnutý přízní kouzelníků, kteří něco znamenali. Bylo snadné si o něm myslet, že je to jen hloupý kluk s hromadou štěstí. Protože něco ten rozum nahradit muselo.

 

A vida ho. Potterova pověst ho předcházela a stará Pánova garda podcenila svého nepřítele. Ale jemu to nebylo vůbec líto. Popravdě nikdo z té nevychované Pánovy suity mu nechyběl. Akorát se mu roztahovali po domě, nikdo kromě Severuse mu nebyl blízkým přítelem. A jak se zdálo, Severus i navzdory svému konci dokázal nečekaně rozhodit misky vah.

 

V dobách po prvním pádu Temného pána, kdy byl samozvaným vůdcem Smrtijedů, Lucius vnímal tahle přátelství jako nucené zlo. Bral všechny ty nevyzrálé ignoranty bez špetky taktu jako nevyžádané kolegy z práce, které musí trpět. A pak pro něj byli jen nezbytnou součástí toho zaplivaného marastu kolem ovládnutí světa, když Pán povstal. Jakmile plán nevyšel, neměl ani potřebu pamatovat si jejich jména, natož poté, co sám skončil v Azkabanu. Že s nimi Potter zatočil se vší grácií, mu vůbec nevyčítal.

 

 

○●○●○

 

 

Trvalo to zhruba deset dní, než se Luciusovi podařilo Pottera kontaktovat. Bylo to takové Pyrrhovo vítězství, když mu pozdě večer konečně přišla soví pošta a v ní na nažloutlém pergamenu jediná věta. Očekávejte mě zítra večer. HP

 

Co je to zítra večer? Kdy večer? To má čekat celý večer? Kdy začíná a končí pro toho kluka večer? A vůbec… To mu právě přikázal, co má dělat? Ani mu nedal na vybranou.
Povzdychl si. Doby, kdy by se rozčílil nad tak nekompromisním rozkazem, byly dávno pryč. Nemohl si dovolit odmítnout a všichni koneckonců věděli, že jeho rozvrh nebyl zrovna dvakrát přeplněný, aby se vůči tomu vůbec ohradil. Takže s tím počítal i Potter.

Přesto samozřejmost, s jakou to ten kluk napsal, ta v něm vyvolala na pár úderů srdce pohoršení. Žluč se mu povalovala na jazyku, když si uvědomil, s jakou přizpůsobivostí s ním ten hrdina manipuluje. Na druhou stranu - konečně se ten kluk naučil hrát tu špinavou část hry a nenechal ostatní, aby mu linkovali život.

Nejspíš bylo načase přijmout konečně fakt, že už to nejsou Malfoyové, kdo je u kormidla. A že podřídit se vůli druhých se stane jeho denním chlebem, aby mohl aspoň v rámci možností spokojeně přežít. Zejména od doby, co se na něj slétli supi, jako je Holoubková. Pořád to bylo lepší než polibek od mozkomora.

 

Zmuchlal v dlani rozezleně pergamen a hodil ho do rozpáleného krbu v hale. S čelistí sevřenou tak pevně, že mu skoro zavrzaly stoličky. Za okny se spouštěla mlha. Do oken začal narážet silný vítr. Ty chuchvalce sytého oparu utvářely pokrývku, která se zase trhala do chomáčů nepravidelné bílé masy. Snad jako by tím i přenášely jeho rozpoložení. Cítil se rozervaný na kusy a zároveň jako element, který se odmítá poddajně vzdát svému osudu.

 

Nejvíc ponižující na tom všem bylo, že ačkoliv byl vězněm, který si odpykal svůj trest, ministerstvo ho bez ustání hlídalo. Jeho užívaná magie byla monitorovaná podobně, jako to bylo u nezletilých kouzelníků mimo školní rok. Ani si nemohl ulevit tím, že by zapálil špičky uší nějakému skřítkovi. Svět byl po těch letech tak postavený naruby, že dokonce i ty malé nedomrlé existence bez ždibce úrovně teď měly větší práva než on sám.
Odfrknul si, když se mu vybavila dávná vzpomínka na Dobbyho s ponožkou v ruce. Jak tehdy toho Pottera nenáviděl. A teď se mu chystá šplhat do míst, kam obyčejně slunce nesvítí.
Se zbytky hrdosti zatíženými blamáží poslal zpětně sovu se slovy: Nechám pro Vás otevřenou letaxovou síť.
Bylo to zahanbující, ale nezbytné.

 

 

○●○●○

 

 

Bylo něco málo po osmé, když se ozval lomoz z haly. Nezaměnitelný chrastivý zvuk přicházející od krbu. Lucius odložil sklenici s tekutým zlatem na stolek a vstal z křesla. Nutkavost posílit své odhodlání alkoholem stále přetrvávala, ale byl si vědom toho, že musí na Pottera udělat dojem. A opilecký výstup zlomeného muže by byl pod jeho úroveň.

Pár kroků na to byl v hale, aby bystrozora přivítal, ale v tentýž moment se zarazil a nakrčil obočí. Potter za sebe pravděpodobně poslal náhradu, aby si nemusel špinit ruce s něčím tak triviálním jako je osud Luciuse Malfoye.
Zády k němu stál muž jen o něco málo menší než on sám, vlasy měl dokonale sestřižené a upravené, bystrozorský plášť zakrýval široká ramena a v samotném postoji šlo poznat, že se jedná o někoho, s kým nebude snadné vyjednávat.

A pak se ten muž otočil a Luciusovi se doslova vytratil dech. Zamrkal, aby se přesvědčil, že muž před ním není jen výplodem jeho fantazie. Přece jen se v něm trocha té paranoie usídlila za posledních pár týdnů, co mu chodila ta zneklidňující pošta.

„Dobrý večer, pane Malfoyi,“ Harry Potter zdvihl hrdě bradu zarostlou hustým strništěm a věnoval mu pevný pohled člověka ošlehaného zkušenostmi a bolestí nabytými znalostmi.

Pánovi domu chvíli trvalo, než byl schopen slova, ale stačil si mladíka prohlédnout od hlavy až k patě. Už dávno to nebyl ten malý nevyzrálý kluk, o kterém by řekl, že je jen loutkou v rozehrané tragikomedii. Harry Potter dospěl, zmužněl a Lucius se neubránil tichému uznání, což musel prozrazovat i jeho pohled, protože by přísahal, že se Potter na pár vteřin zazubil.


Srovnal se v ramenou a věnoval druhému muži výraz tolik typický a nepřipouštějící slabost. Lety pěstovanou masku, za kterou snadno skrýval emoce.
„Pane Pottere, jsem rád, že jste dorazil. Vážím si toho, že tolik zbožňovaný a jistě zaneprázdněný hrdina jako vy obětoval svůj drahocenný čas pro někoho tak bezvýznamného, jako jsem já.“

Potter zdvihl koutky, v tom úsměvu nebylo nic vřelého ani pobaveného, protože jeho oči zůstávaly chladné.

„Není to zajímavé? Jak si všichni myslí, že právě tohle chci slyšet, aby mě potěšili?“

Než stihl Lucius cokoliv podotknout, Potter pokynul rukou, aby ho zastavil.

„Nemusíme si na nic hrát, pane Malfoyi. Lichotky vás nikam nedostanou.“

„Dobrá, ale nemění to nic na faktu, že oceňuji, že jste se uvolil k návštěvě. Mé šance nebyly příliš vysoké.“

„Oba dva víme, že kdybych to nebyl já, nebyl by to nikdo a byl jste se svými žádostmi docela neoblomný. Věřím, že ve vašem případě jde o něco vážného, i když moji nadřízení měli pochybnosti.“

Nadřízenými jistě myslel Pastorka, Lucius za zády sevřel pěsti, aby si ulevil, ale jinak na sobě nedal nic znát.
Krátce přikývl. Zpochybňovat něčí soudy by věci jen zhoršilo.

„Je to moje práce, pane Malfoyi,“ dodal mimoděk. „Takže o co jde?“

„Doufám, že máte chvíli čas, pane Pottere, posadíme se a já vám všechno vysvětlím. Dáte si čaj, nebo něco ostřejšího?“

Přešlápl z nohy na nohu. Zoufalost mu bývala na hony vzdálená, ale tentokrát ji v ocelovém pohledu těžko skryl.

Zelené oči si ho přeměřily s trochou nedůvěry, ale zároveň i zanícením. Lucius spoléhal na to, že Harry Potter má rád výzvy. Tenhle Harry Potter vypadal divoce a nebezpečně, ale zároveň měl v sobě něco lidského a laskavého.
Bylo mezi nimi slabé napětí, ale ta dávná rivalita jako by se vytratila. Potter byl profesionální a Lucius byl civilizovaný kouzelník z rodiny s tradičním vychováním. Potřeboval pomoc a věděl, jak se v takových případech chovat. S úctou a respektem, i kdyby byl ten postoj falešný.

„Nejspíš si pro vás nějaký čas udělám. Mám po práci, něco ostřejšího neuškodí ani jednomu z nás.“


Vesmír měl neuvěřitelný smysl pro ironii. Kdo by to byl řekl, že jednou bude Lucius Malfoy sedět ve svém domě po boku Harryho Pottera a popíjet s ním Ogdenskou starorežnou.


Vydáno: 11.6.2021 20:53 | 
Přečteno: 186x | 
Autor: Blanch
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Harry odpovědět
avatar
Bola som zvedavá ako vykreslis Harryho, co z neho vyrastlo.zvycajne ho popri Luciovi zobrazia ako take nezne naivne mlada. Tento Harry sa ho neboji a je mu viac ako rovnocenny :)
icon odpověděl(a)
Blanch
To byl trochu muj zamer, protoze se mi to tak trochu hodi do kramu :D
, Parada odpovědět
avatar
Copak Lucius bude od Harryho potřebovat? 2


Nejnovější komentáře
7. kapitola - V ohrožení - Pozvat ... Zaslal/a: Paja  •  Čas: 21.9.2021 16:22
18. R jako Rendez-vous - oooou..... Zaslal/a: vrxx  •  Čas: 15.9.2021 20:43
18. R jako Rendez-vous - To jsem... Zaslal/a: Karin  •  Čas: 14.9.2021 20:58
2. kapitola - Bystrozor Potter - To byl ... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 12.9.2021 23:50
7. kapitola - V ohrožení - Bylo to... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 12.9.2021 23:50
4. kapitola - Zmatený - Bohužel... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 12.9.2021 23:48

Více komentářů...Statistiky se započítávají zhruba od roku 2009.Pokud chcete, aby vám chodily novinky webu na e-mail, přihlašte se k odběru!
Stačí zadat pouze adresu.


Jméno
Text
my chceme Pretty woman, prosím prosím
Ahoj, kdy zase bude novy dil Pretty woman?
icon Pardon, ja opravdu netouzim po tom, aby to nekdo cetl v tyhle forme :)
No taaak, to mi nemůžeš udělat :( Zbývá mi pár kapitol :(
Já si před chvílí říkala že jsi to nejspíš smazala, protože mi to nešlo zobrazit...
icon No, ono to tam hlavne cele neni, ja to tusim skryla, aby to nikdo necetl :D
Nejde o nic, co by bylo nesnesitelné nebo iritující. Takže pohoda :) :D
icon Ten blogovy nedoporucuji cist, je tam hromada chyb, silena stylistika :D, ale chapu, ze clovek to skrze zvedavost kolikrat ignoruje.
Tak jsem hledala hlouběji a našla tvůj blog, kde to všechno máš. Opravdu moc děkuji za kvalitně propracovaný příběh.
To naprosto chápu. Navíc, nemohla jsem kvůli tomu spát, protože jsem byla hrozně zvědavá...
icon se vratim za tyden z dovolene. Takze proto dokoncena, ale trinactkou to nekonci.
icon Linn: i kdyz ti to ukouslo konec komentare, chapu, kam smerujes. PW je povidka, co jsem dopsala pred lety, ma 68 kapitol. Nevlozila jsem vsechny, protoze jsem se rozhodla udelat korekturu a beta-read. Mam v planu denne vlozit aspon jeden dil, jakmile s...
icon Domco, Emalion, Ginger: mockrat dekuji. Ruby: jeste nevim, WP pro me neni stezejni a beru ho spis jako ulet.
Zdravím. Měla bych dotaz, který se týká tvého příběhu "Pretty Woman". Když jsem ji četla na Wattpadu, úplně mi vyrazila dech... Ale, jelikož mi přišla nedokončená, podívala jsem se na tvoje stránky, jestli tady je příběh dokončený. U statusu je přímo n...
Muzu se zeptat? Pridas vsechny povidky i na wattpad? Divala jsem se, ze tu mas i nejake, co jsem jeste necetla a na wp si je muzu pridat do knihovny. Diky za odpoved. Mej se krasne.
patříš mezi moje oblíbené autory !
Ahojky. Našla jsem tě přes wattpad a musim řict že to tu máš moc hezke a vidim že i hodně povidek co jsem nečetla. Jinak moc hezky píšeš ! Je vidět že už máš něco za sebou. Doufám, že toho ještě hodně napíšeš. Ještě jsem nečetla všechno, ale už teď
Taky nestačim koukat. Fakt moc hezke to tu máš. Hlavně povídky.
<3 uzasny web
n
icon nakopnou a motivují ;)
icon psát, že nevím, kde začít :D, takže nechci nic konkrétního slibovat. Něco brzy přibude, ale co mi zrovna trkne do oka, to je druhá věc... Ještě jednou díky za to, že jsi trpělivý. Jsem ráda, žes dal vědět, i když nepíše komentáře, autora takové vzkazy ...
icon Zdravím, Davide, děkuji ti za milá slova a trochu té motivace :), poslušně hlásím, že PC je v pořádku a připraven ke spolupráci, a já se zrovna vrátila z dvoutýdenní dovolené a třeasu se na to, až zase sednu k wordu, ale je toho tolik, co bych chtěla p...
Moc komentare nepisu, protoze sem bohuzel liny, ale chci abys vedela, ze sem chodim skoro denne, abych se presvedcil jestli prece jen nahodou neni neco noveho. Drzim palce! Ses fakt skvela!
Vim, ze si mela nejake potize, Blanch. Ale muzu sezeptat, jak natom ted jsi? Dockame se brzy nejakych kapitol? Strasnese tesim naPavouci sit i na Status Quo! Nechci vubec na tebe tlacit, jen me to zajima, protoze jsem nateseny! Pises skvele. Moc koment...
icon Uhm, snad co nejdrive. Potrebuji dodelat jeden vetsi projekt, a pak uz konecne bude vic prilezitosti a casu :)
Kdy bude zase Pavouci sit?
icon Hodila jsem pro všechny případy do sekce HP kapitolovek text s odkazy, najdeš to případně tam ;)
icon na ty povídky, které jsou teda ale v hrozné podobě a neopravené tak, jak byly před lety. A nejde tam přidávat komentáře.
icon Pokud myslíš v sekci tvorby HP, tak ty, které nejsou žlutě, nemají odkaz (záměrně), nejsou tady ještě vložené. Pracuji na jejich korektuře. Ale když si najedeš do sekce PROFILY, najdeš tam odkaz na můj starý blog nebo slash web, jsou tam staré odkazy n...
Máš tam některé povídky dopsané ale nemůžu se na ně dostat.
icon Davide: diky moc za podporu ;), Drarry psat urcite budu, je to moje srdcovka a jsem rada, ze se libi.
icon Keiji: No, aktivne se moc rict neda no :D, ale tak ja jsem par let mela pauzu taky, psala spis pro sebe, jen mi to webovani a vykecavani proste chybelo :). Jako tytam jsou ty stary casy, kdy to slo vsechno snaz, ted je to narocnejsi :). Davide: diky mo...
*v hlavě rodí dál. (Nevím, jestli se ten zbytek věty umazal, nebo je to někde schované :D)
Máš můj obrovský obdiv, že stále dokážeš aktivně (ať už si pod tímto slovem člověk představí cokoliv :D) psát. Mně i dalším lidem, které znám a psali často a bavilo je to, se to nějak bloklo a je dost těžké ty ledy prolomit, i když příběhy se v hlavě r...
Hojda. Jsem nadsenej, ze ses vratila, Blanch. Doufam, ze budes zas psat drarry jak driv. Ctu tu novou povidku a vypada bezva. Tesim se na dalsi. Vzdycky jsem mel rad tvoje povidky!
icon Tak já jsem tu měla Harryho Pottera a ani o tom nevím...
Harry Potter
icon Abych tě svou "přehnanou" aktivitou nezklamala :D, ale díky. Budu se snažit.
Skoro neverim svym ocim! Blanch je zpatky?! Blanch je zpatky! Budu se tesit, co vymyslis. Prectu si vsecko!
icon Prosím, pokud máte na mě nějakou prosbu nebo žádost, vkládejte komentáře spíš do Knihy. Kecálek slouží spíš k ptákovinám ;)
Design vytvořila Blanch © 2002 - 2021