Kategorie: Drabble a kraťasy

Magie kouzel

Rubrika: Drabble a kraťasy Harry Potter

Flashfic psaný v roce 2007 na koleni během srazu. Takže žádné valné hodnoty není, ale potřebujeme do statistik více drarry!
Žánr: Slash, humor
Pár: Draco Malfoy/Harry Potter
Omezení: 15+

 

 

 

Harry by vypěnil vzteky, kdyby ho Hermiona nezklidnila. Sotva vylezl z učebny Lektvarů, měl chuť někoho na tři doby proklít. Ten netopýr Snape mu prostě nikdy nedal pokoj a celá ta léta odolával touze použít na něj avadu. Starostolec by mu to jistě prominul, šlo by přece o jednání v nepříčetnosti. A Snape by nikomu nechyběl!

Přivřel oči a za víčky se mu zavlnila vzpomínka na právě přetrpěnou hodinu.

 

„Pane Pottere, řekněte, umíte číst?“ pročísnul hrobové ticho sytý baryton profesora. Tyčil se nad Harrym ve své impozantní temnosti jako hrabě Drákula. Dost možná byl jeho potomek, o Snapeovi se často tvrdilo, že je upír.

„Ano, pane,“ procedil skrze zuby Chlapec s jizvou na čele.

„Výborně. V tom případě mi vysvětlete, proč místo Dávivého roztoku vaříte… Co to je, guláš? To je plýtvání ingrediencemi,“ popadl Snape naběračku a párkrát s ní zamíchal v cínovém kotlíku, jehož obsah nabral prazvláštní konzistence i barvy.

„Nevím, pane,“ zaskřípal znovu zuby Harry.

Severus Snape se škodolibě usmál: „A za stálého míchání rozlijeme do záchodové mísy,“ ledabyle mávnul hůlkou a obsah zmizel. „Můžete začít znovu. Nebo chcete další H?“

„Ne, pane,“ zahřměl mladík.

 

A zatímco v sobě Potter dusil vztek a natáhl se pro nové suroviny, tmavá silueta se přesunula k jeho odvěkému sokovi a namístě se zastavila. Černé obočí muži překvapeně vyletělo do čela.
„Růžový, pane Malfoyi?“ otázal se rozpačitě.

Draco Malfoy s grácií sobě vlastní pouze zvedl bradu a hrdě přiznal: „Ano.“

Snapeův výraz změkl.  „Výborně, Draco, růžová je ve své podstatě odstínem šedozelené. Skvělá práce jako vždy, dvacet bodů pro Zmijozel!“

 

Ještě teď cítil Harry hořkost z opovržení na patře. Jen si vybavil, jak je ten zmetek zmijozelská protěžovaný a chtělo se mu sesílat kletby. A zatímco se topil ve spravedlivém rozhořčení a myšlenkami se toulal úplně jinde, nehleděl na cestu před sebou. Takže když mu ji někdo zastoupil, skoro do něj vrazil.

Jakmile vzhlédl, skoro mu zrudl zrak v nové vlně zlosti, která se jím přehnala, protože se ten někdo proměnil v jeho arci rivala a jeho veličenstvo v jednom - Draca Malfoye.

„Ale, ale, Pottere. Co se děje, že se tváříš tak nakvašeně, Pottere? Lížeš si bebíčka?“ v nestřežené chvilce menšího spolužáka přitisknul ke stěně a zabránil mu vlastním postojem, aby mu vyklouznul ze sevření.

Zastřený hlas ovanul Harryho tvář a ucho, přičemž se Draco Malfoy škodolibě uculil.

„Co takhle zahrát si na čaroděje, Pottere?“ prohlídnul si zblízka jeho proporce a celý ten proces na Harryho působil velmi nepříjemně. Očima zmapoval jeho postavu od hlavy až k patě, když se lehce od něj odklonil.

„Cože?“

„Na kouzlení…“

„Godrickovy voči, tobě přeskočilo, Malfoyi? Něco si pil? Nebo ti někdo podstrčil Blábolivý dryák? Víš, nerad ti to říkám zrovna já, ale my jsme čar-…“

„Ne tohle, hlupáku,“ zavrněl blonďák Harrymu do ucha. „Uděláme si představení, dáme jedno, dvě, tři čísla, vyletí ptáčci… A ty pak zmizíš. Tomu já říkám ta správná magie, co myslíš?“

V zelených duhovkách se promítlo zděšení a pobavení zároveň.

„Pusť mě,“ snažil se z pevného tisku vymanit Potter, ale marně.

„Copak? Že by se veliký Harry Potter, hvězdička všech hvězd, bál zrovna mě? Konečně na to došlo. Nedívej se na mě tak, Potty,“ Draco shledal Potterův naštvaný výraz za více než pobavení hodný. „No tak, tak na mě vytáhni ten svůj klacek,“ olíznul si Zmijozelák rozkošnicky rty a na pár vteřin se neuhlídal. V ten nehlídaný moment Harry využil jeho indispozice a vysmeknul se. Popadl všechny své věci a pádil pryč, co nejdál ze spárů toho nabubřelého úchyla. Godric ví, že ti Zmijozelští byli divní a nesnesitelní do jednoho, ale on už si svou dávku ponížení dnes užil a přestože musel rok co rok čelit cholerickému a megalomanskému černokněžníkovi, na tohle neměl žaludek ani dostatek sil. Voldemort byl vlastně docela amatér. A to byl Zmijozel jakbysmet.

Zmijozelský princ se ještě za ním konsternovaně zadíval, načež vyprsknul smíchy.

„Ty seš mi ale hrdina, Pottere! Stejně tě jednou dostanu.“

 

Harry věděl jednu věc jistě. Bude potřebovat myslánku. Bude se muset zeptat Brumbála, kde ji sežene!


Vydáno: 1.8.2022 17:08 | 
Přečteno: 244x | 
Autor: Blanch
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Nejnovější komentáře
Část třetí - Wow, mo... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 6.11.2023 15:51
Část třetí - Pane bo... Zaslal/a: Dejna  •  Čas: 23.10.2023 21:58
Je to v pořádku - Pardon,... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 14.9.2023 21:23
Je to v pořádku - Tak to ... Zaslal/a: Ester  •  Čas: 14.9.2023 20:37
1. A jako Azkaban - Zdravím... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 10.5.2023 23:21
1. A jako Azkaban - Po něja... Zaslal/a: Kleo  •  Čas: 6.5.2023 13:45

Více komentářů...Statistiky se započítávají zhruba od roku 2011.Pokud chcete, aby vám chodily novinky webu na e-mail, přihlašte se k odběru!
Stačí zadat pouze adresu.


Jméno
Text
icon Díky za upozornění. Ono to bylo blbě úplně všude :)
Zdravím, na stránce UI v kategorii Galerie je špatně zadaný odkaz na Deviantart (místo .com je v odkazu .cz.) :D
my chceme Pretty woman, prosím prosím
Ahoj, kdy zase bude novy dil Pretty woman?
icon Pardon, ja opravdu netouzim po tom, aby to nekdo cetl v tyhle forme :)
No taaak, to mi nemůžeš udělat :( Zbývá mi pár kapitol :(
Já si před chvílí říkala že jsi to nejspíš smazala, protože mi to nešlo zobrazit...
icon No, ono to tam hlavne cele neni, ja to tusim skryla, aby to nikdo necetl :D
Nejde o nic, co by bylo nesnesitelné nebo iritující. Takže pohoda :) :D
icon Ten blogovy nedoporucuji cist, je tam hromada chyb, silena stylistika :D, ale chapu, ze clovek to skrze zvedavost kolikrat ignoruje.
Tak jsem hledala hlouběji a našla tvůj blog, kde to všechno máš. Opravdu moc děkuji za kvalitně propracovaný příběh.
To naprosto chápu. Navíc, nemohla jsem kvůli tomu spát, protože jsem byla hrozně zvědavá...
icon se vratim za tyden z dovolene. Takze proto dokoncena, ale trinactkou to nekonci.
icon Linn: i kdyz ti to ukouslo konec komentare, chapu, kam smerujes. PW je povidka, co jsem dopsala pred lety, ma 68 kapitol. Nevlozila jsem vsechny, protoze jsem se rozhodla udelat korekturu a beta-read. Mam v planu denne vlozit aspon jeden dil, jakmile s...
icon Domco, Emalion, Ginger: mockrat dekuji. Ruby: jeste nevim, WP pro me neni stezejni a beru ho spis jako ulet.
Zdravím. Měla bych dotaz, který se týká tvého příběhu "Pretty Woman". Když jsem ji četla na Wattpadu, úplně mi vyrazila dech... Ale, jelikož mi přišla nedokončená, podívala jsem se na tvoje stránky, jestli tady je příběh dokončený. U statusu je přímo n...
Muzu se zeptat? Pridas vsechny povidky i na wattpad? Divala jsem se, ze tu mas i nejake, co jsem jeste necetla a na wp si je muzu pridat do knihovny. Diky za odpoved. Mej se krasne.
Design vytvořila Blanch © 2002 - 2023