Kategorie: Jednorázovky

Dopis Santovi

Taková kratší blbůstka, krátká jednorázovka, co měla být původně jen drabble, aletrochu se mi protáhla.

Vznikla na podzim roku 2007.

I Draco Malfoy občas napíše dopis Santovi, aby mu nadělil dárky, po kterých touží a nedají se sehnat za peníze!
Fandom: Harry Potter
Rubrika: Jednorázovky Harry Potter
Žánr: slash
Postavy: Draco Malfoy, Harry Potter

 

 

 

 

 

Milý Santo,

 

vím, že po většinu roku jsem byl zatrpklý a protivný (avšak ve vší kráse a noblesnosti) a že jsem nebyl zrovna tím, čím mě moji nejbližší chtěli mít. Proto jsem byl velmi překvapen, když i přes všechny své prohřešky (ne, to nejsou nedostatky, Malfoyové netrpí nedostatky, spíš až přespříliš dostatky) na Štědrý večer dorazil můj vysněný dárek.

 

Předně bych Ti chtěl poděkovat, žes splnil mé tak náročné a pro mě ještě donedávna velmi nereálné přání. Velmi si cením toho, že i přes všechnu zajištěnost, bohatství, krásu, přitažlivost a nonšalanci, kterými oplývám, sis v tento den vzpomněl i na mě.
Cením si tvé snahy a tvého záměru, avšak je tu něco, co bych Ti rád vytknul. Neměj mi to za zlé, chápu, že i Ty - ve své dobrotě a slávě - také nedosahuješ takových kvalit, jak se traduje, a občas uděláš chybu. Všichni chybujeme (jen Malfoyové úmyslně, aby zjistili, jaké to vyvolá reakce).
Možná, že na začátek by bylo vhodné mi k mému dárku poskytnout i návod, neboť mé představy se diametrálně lišily od toho, co jsem získal. Ne, nepopírám, že to byl zisk. Ale ne vždy jsem byl s výsledkem spokojen a ne vždy můj dárek splnil má očekávání.

 

Příště, až mi budeš dávat dárky, poprosím tě, aby byly adekvátní k mému postavení a šarmu, protože ačkoliv nechci přímo svůj dárek reklamovat, určitě je na něm co vylepšovat, neboť - nevím, zdali sis toho všimnul - ale můj dárek postrádá veškeré základy vychovanosti a hygienických návyků.
Zde předkládám výčet toho, co požaduji, aby se nejpozději do příštích Vánoc, jako kompenzaci za požadavky nesplněné na sto procent, naučil (a čím dříve, tím lépe):

 

1/ Po použití toalety VŽDY dávat prkýnko dolů. Nevím, jaké měl v předešlé lokalitě zvyky, ale tohle je nad míru pohoršující.

 

2/ Zastřihávat si nehty a používat nůžky na manikúru a VŽDY si je zastřihávat nad umyvadlem, které je pak nutno umýt - jeho barbarské zvyky okusovat si nehty v nejméně vhodnou dobu jsou při nejmenším nežádoucí, neřku-li přímo nechutné. Posledně se mi při večeři s ním a s tou jeho nebelvírskou bandou zvedl žaludek tak, že jsem málem vyvrátil obsah, který mi na talíř naservírovala ta jeho mudlovská kamarádka a Merlin ví, že já jsem se hrozně snažil, abych neudělal nějaké faux pas.

 

3/ Každé ráno po probuzení a následném opuštění postele VŽDY ustlat postel (Když už nemáme domácí skřítky, neočekává snad, že to budu dělat já!) a uhladit ji do rovnoměrného pole bez varhánků.

 

4/ Při ranní hygieně VŽDY po sobě umýt zrcadlo, na kterém ve všem tom barbarismu a ohánění se kartáčkem spočine alespoň třetina obsahu tuby od pasty na zuby. Někdy si říkám, jestli ty obrazce na jinak čiré ploše zvýrazňující mé přitažlivé vzezření nejsou pokusy o umělecké cítění. Nakonec se sám se sebou shodnu na tom, že ON žádné umělecké cítění nemá.

 

5/ Po KAŽDÉM holení odstranit zbytky vousů z umyvadla. Možná, že kdybych nastřádal vše, co jsem zatím byl nucen shlédnout, nemuseli bychom si pořizovat ani domácího mazlíčka. Ne, že bych o něj stál. Na to mám přece jeho.

 

6/ Za KAŽDÝCH okolností - odnaučit se srkat kávu při snídani. Je to nervy drásající a naprosto nepřístojné. Nehledě na to, že si jistě tento zvyk přinesl z lůna jisté nejmenované rodiny s mnoha stejně nevychovanými dětmi.

 

7/ Ani NÁHODOU nezanechávat nádobí po celém domě. Zdali je to projev nějaké tvořivosti(u které jsme se shodli, že žádnou nemá) mě nezajímá. Možná bych mohl zapracovat na tom, abychom si pořídili skřítka, kterému bychom platili, protože se jím odmítám stát já!

 

8/ Uklízet si VŽDY po sobě oblečení hned, jakmile už ho není potřeba. Minulý týden jsem byl pryč, a když jsem se vrátil, bořil jsem se v tocích špinavého prádla, které nejenže odporně zapáchalo, ale navíc znemožňovalo přístup k vytyčeným bodům v místnostech.

 

9/ Za ŽÁDNÝCH okolností nemluvit s plnou pusou. Je to odporné a pro posluchače, který nerozumí ani drobku na rtu, ponižující. A viděl jsi někdy, Santo, stůl poté, co jej zašpiní někdo, kdo mluví s plnou pusou? Ne? Tak na příští Vánoce tě zvu k nám!

 

Nicméně jsou tady i klady, které Ti musím pochválit a jsou to právě ty, které mi vzaly odhodlání svůj dárek reklamovat. Nejenže je můj dárek výkonný v plnění "manželských" povinností a více než nad míru uspokojí mé potřeby, ale taktéž je velmi starostlivý a pečlivý a opravdu se zajímá nejen o můj dokonalý vzhled, ale i o mou přitažlivou a jedinečnou duši.
Nakonec Ti musím poděkovat, že si mi, Santo, nadělil Harryho Pottera i s velkou zelenou mašlí, jak jsem si to přál a že jsi mi ho nadělil přesně s úderem půlnoci.
Nemusím nadále popisovat, k čemu po takovém setkání došlo a jak jsem v prvotním šoku byl omráčen na vlas a do detailu splněnými požadavky.

 

Se zmijozelskou oddaností
Tvůj i přes všechny prohřešky spokojený
Draco Malfoy.

 

 

 

***

 

 

Tehdy večer, když k Harrymu Potterovi přiletěla zmatená sova, mu jeden nečekaný omyl změnil celý život.
Stačilo si přečíst jen pár řádků, aby pochopil, že dopis nebyl původně adresovaný jemu...

 

Milý Santo,
tak jako každý rok i letos Ti píšu, abych Ti sdělil, co jsem si vysnil k Vánocům…


Vydáno: 4.10.2018 19:53 | 
Přečteno: 1275x | 
Autor: Blanch
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Paráda odpovědět
avatar
Parádně jsem se bavila. 9 9
icon odpověděl(a)
Blanch
Budu se zas opakovat, ale těší mě, že splnilo účel.
Díky.


Nejnovější komentáře
Část třetí - Wow, mo... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 6.11.2023 15:51
Část třetí - Pane bo... Zaslal/a: Dejna  •  Čas: 23.10.2023 21:58
Je to v pořádku - Pardon,... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 14.9.2023 21:23
Je to v pořádku - Tak to ... Zaslal/a: Ester  •  Čas: 14.9.2023 20:37
1. A jako Azkaban - Zdravím... Zaslal/a: Blanch  •  Čas: 10.5.2023 23:21
1. A jako Azkaban - Po něja... Zaslal/a: Kleo  •  Čas: 6.5.2023 13:45

Více komentářů...Statistiky se započítávají zhruba od roku 2011.Pokud chcete, aby vám chodily novinky webu na e-mail, přihlašte se k odběru!
Stačí zadat pouze adresu.


Jméno
Text
icon Díky za upozornění. Ono to bylo blbě úplně všude :)
Zdravím, na stránce UI v kategorii Galerie je špatně zadaný odkaz na Deviantart (místo .com je v odkazu .cz.) :D
my chceme Pretty woman, prosím prosím
Ahoj, kdy zase bude novy dil Pretty woman?
icon Pardon, ja opravdu netouzim po tom, aby to nekdo cetl v tyhle forme :)
No taaak, to mi nemůžeš udělat :( Zbývá mi pár kapitol :(
Já si před chvílí říkala že jsi to nejspíš smazala, protože mi to nešlo zobrazit...
icon No, ono to tam hlavne cele neni, ja to tusim skryla, aby to nikdo necetl :D
Nejde o nic, co by bylo nesnesitelné nebo iritující. Takže pohoda :) :D
icon Ten blogovy nedoporucuji cist, je tam hromada chyb, silena stylistika :D, ale chapu, ze clovek to skrze zvedavost kolikrat ignoruje.
Tak jsem hledala hlouběji a našla tvůj blog, kde to všechno máš. Opravdu moc děkuji za kvalitně propracovaný příběh.
To naprosto chápu. Navíc, nemohla jsem kvůli tomu spát, protože jsem byla hrozně zvědavá...
icon se vratim za tyden z dovolene. Takze proto dokoncena, ale trinactkou to nekonci.
icon Linn: i kdyz ti to ukouslo konec komentare, chapu, kam smerujes. PW je povidka, co jsem dopsala pred lety, ma 68 kapitol. Nevlozila jsem vsechny, protoze jsem se rozhodla udelat korekturu a beta-read. Mam v planu denne vlozit aspon jeden dil, jakmile s...
icon Domco, Emalion, Ginger: mockrat dekuji. Ruby: jeste nevim, WP pro me neni stezejni a beru ho spis jako ulet.
Zdravím. Měla bych dotaz, který se týká tvého příběhu "Pretty Woman". Když jsem ji četla na Wattpadu, úplně mi vyrazila dech... Ale, jelikož mi přišla nedokončená, podívala jsem se na tvoje stránky, jestli tady je příběh dokončený. U statusu je přímo n...
Muzu se zeptat? Pridas vsechny povidky i na wattpad? Divala jsem se, ze tu mas i nejake, co jsem jeste necetla a na wp si je muzu pridat do knihovny. Diky za odpoved. Mej se krasne.
Design vytvořila Blanch © 2002 - 2023