Zdroj: http://candita.cz/index.php?a=drabble-hp/romeo-a-julie  •  Vydáno: 1.8.2022 17:42  •  Autor: Blanch

Romeo a Julie

Rubrika: Drabble a kraťasy Harry Potter

Flashfikce z roku 2008 pro čtenářku Miu, která mi zadala slova: měsíční třpyt, plakát, perfidní, kyselý úsměv, králíček.
Fandom: Harry Potter
Žánr: Slash, humor, romantika
Pár: Draco Malfoy/Harry Potter

 

 

 

Měsíční třpyt se rozpínal přes zelenou louku a stromy okolo házely strašidelné stíny do prostoru. Bylo několik dní před úplňkem. Draco Malfoy seděl uprostřed toho výjevu na dece a v pravé dlani svíral dlaň osoby, které se už nehodlal nikdy vzdát.

„Myslím, že můj otec má podezření,“ prohlásil blonďák a propletl jejich prsty. Zadíval se na měsíc a vzdychl.

„Neboj se, Draco, až to začne přituhovat, tvůj perfidní otec nám nezabrání, abychom byli spolu.“

„Pořád nemůže skousnout, žes porazil temného pána. Myslím, že mu nevadí, že udržuju homosexuální vztah, vadí mu, že ho udržuju s tebou, Harry.“

Na Potterově tváři se usídlil kyselý úsměv. Představil si Luciuse Malfoye, jak mává rukama a ve tváři rudne vzteky, když mu jeho syn oznámí tu velkou novinku.

„Víš, Draco, už dlouho se tě chci na něco zeptat,“ vytáhnul z kapsy malou krabičku a rozevřel ji, dívaje se svému milovanému do očí.

Šedé oči se rozšířily překvapením a Draco na pár vteřin zadržel dech. „Harry!“

„Miluju tě, chci, abys vypadnul z toho baráku, kde ti nikdo nerozumí, chci, abys žil se mnou. Vezmi si mě, Draco.“

„Ano, promerlina, jistěže si tě vezmu, Harry,“ skočil mu kolem krku a vášnivě ho políbil.

 

Králíček stepující za stromem, který byl svědkem celé té podívané, se zničehonic začal proměňovat. Jakmile byla přeměna u konce, místo drobného savce stál na místě dospělý muž s neoholenou tváří. Z kapsy vytáhnul fotoaparát a pořídil corpus delicti, který usvědčí oba dva hříšníky.

Škodolibě se zazubil.

„Tohle se Malfoyovi staršímu asi líbit nebude, zato Holoubková zezelená závistí!“ schoval foťák znovu do kapsy u kabátu a vytáhl bleskobrk. Ranní vydání Denního věštce ještě určitě stihne.

 

 

***

 

 

„Razantně odmítám, Draco. Rychle zapomeň na to, že si ho vezmeš!“ běsnil muž s dlouhými plavými vlasy a mával kolem sebe svou vycházkovou holí.

„A jak mi v tom zabráníš, otče? Já si Harryho vezmu a ty s tím neuděláš nic,“ prohlásil odhodlaně mladík a postavil se na nohy. Plakát na zdi jeho pokoje se souhlasně usmál.

„Zamknu tě v domě, seberu ti hůlku, omámím lektvary nebo třeba použiju imperio. Ale rozhodně zabráním tomu, aby ses paktoval s tou lůzou. Domácí skřítci tě budou hlídat dvacet čtyři hodin denně. Přivážu tě klidně k posteli nebo pověsím za nohy ve sklepě. I kdybych ti měl podstrčit Doušek živé smrti, je mi to jedno, můj drahý synu, ale už se s Potterem nikdy neuvidíš.“

„Romeo a Julie měli taky zakázáno se vídat, jejich rodiny se nenáviděly a znemožňovaly jim setkání, ale ani to je nezastavilo. Vidíš, jak daleko dotáhli!“ odfrknul posměšně Draco. „Mě nezastavíš, otče,“ promnul si levý prsteníček, na němž se blýskal zlatý prsten s ornamenty.

Lucius Malfoy při odchodu otevřel dveře a dělal, jako by poslední dovětek neslyšel.

„Až začneš nosit punčocháče, pak si začnu dělat starosti, do té doby seš vězněm ve vlastním domě, Romeo. Shakespearovské drama nebo ne,“ pronesl s chladným klidem, načež za sebou třísknul s dveřmi.